achro9

 

ΤΡΙΣΠΟΝΤΕΣ-3Cushions

4th Division

1ος ΓΥΡΟΣ  1st Round

Οι ομιλοι και το πρόγραμμα

 

16pyr2 

 

 

 

 

Σε έκτακτη τηλεφωνική συνεδρίαση του πειθαρχικού επεβλήθει στον Ψωμά Γεώργιο ποινή 6 μηνών με αναστολή για ανάρμοστη συμπεριφορά η οποία αν και δεν είναι επιθετική ως προς τον αντίπαλο, του στερεί την δυνατότητα συγκέντρωσης και ταυτόχρονα υποβαθμίζει το παιχνίδι και το μπιλιάρδο. Αν επαναληφθεί θα τιμωρηθεί με 1 χρόνο αποκλεισμό.

 

4thround1

 

 

Δ' ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΤΡΙΣΠΟΝΤΩΝ 2018-19 Α' ΓΥΡΟΣ 3η φάση 24/10/2018 6:00:00 μμ
GROUP Player #1 Player #2 Player #3 CLUB
1 VAGIOS George DIMAKOPOULOS George MIMIKOS Vasilis ATHENS 
2 KOTSIS Christos BALIS Zois LITSOS ELIAS  MASSE
3 EVGENIADIS Ioannis TATARIDIS Andreas GIALLELIS Athanasios ATHENS 
4 KATSOULAKIS Pavlos DESPOTOPOULOS Dionisis KALOGEROPOULOS Christos  TETRIS 1984
5 MALAKTARIS Apostolos GEVEZOS Marios NIKITAS Stelios  KORALLI
6 DOUMENIS Pantelis RADITSAS Apostolos BARTZOUKAS Nikos TETRIS 1984 
7 KAVVADIAS Vassilis BERNALIS Sakis PILOURIS Ioannis  MASSE
8 STENAKIS George CHEILAS Vasilis SIOMOS Nikos KORALLI 
9 CHATZIIOANNOU John KOUKOLIAS Diamantis GOULIOTIS Christos  TETRIS
10 PAPAFILIS Vassilis STATHIS George ISIDOROU Stelios ENJOY 
11 POGOSIAN EDWARD MARKAKIS Dimitris SAPLAOURAS Nikos  TETRIS 1984
12 TSOLIAS Fotis ILIOPOULOS Sotiris PSOMAS George ENJOY 
13 MARKOPOULOS Stavros MAROULIS Charalampos MOULLOS Kostas  MASSE
14 KALIVIOTIS Vaggelis TOUMAZATOS George TSOUTSANIS ATHENS 
15 ELEFTHERIADIS George DERVENTIS Tasos KYMPOUROPOULOS Nikos  ENJOY
16 PARASKEVOPOULOS George RIGOUTSOS John MANTOUR Daniil TETRIS 
17 GEORGOPOULOS George KONTOMARIS CHRISTOS TZOULAS Dimitris ENJOY 
Προκρίνονται οι πρώτοι και 7 καλύτεροι δεύτεροι από κάθε όμιλο. Απόσταση 25 καραμπόλες σε 55 στεκιές. Τον 2ο αγώνα ο χαμένος του 1ου.

 

Τα ονόματα με κόκκινους χαρακτήρες έχουν ενημερώσει οτι δεν θα μπορέσουν να αγωνισθούν.

Δ' ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΤΡΙΣΠΟΝΤΩΝ 2018-19 Α' ΓΥΡΟΣ 2η φάση 22/10/2018 6:00:00 μμ
GROUP Player #1 Player #2 Player #3 CLUB
1 SAPLAOURAS Nikos KOUTSOPOULOS Kostas KOULOGLOU Panos  CAROM CAFÉ
2 SIOMOS Nikos TSIGKOPOULOS Vaggelis MITROSIS Angelos MASSE 
3 TZOULAS Dimitris RAFTOPOULOS Charis DESINIOTIS Tasos CAROM CAFÉ 
4 GIALLELIS Athanasios KARAVAS Kyriakos VAMVAKARIS Panagiotis TETRIS 1984 
5 BRELLOS Anastasios KYMPOUROPOULOS Nikos DIMITRAKOPOULOS Giannis TRISPONTO 
6 GOULIOTIS Christos KARRAS Antonis SIAKAVARAS Stavros  TRISPONTO
7 ISIDOROU Stelios MIMIKOS Limperis ZAVERDINOS Nikos TETRIS 1984 
8 MIMIKOS Vasilis KOKOLOGIANNIS George ROUSSOS Georgiou Ioannis CAROM CAFÉ 
9 DIMAKOPOULOS George FOTIOU Giorgos KOURAKOS Konstantinos TRISPONTO
10 DOUMENIS Athanasios TSOUTSANIS KONTAKTSIS Vasillis  TETRIS
11 NIKITAS Stelios KITROMILIDIS Nikolaos MAKRIGIANNIS Panagiotis  TETRIS
12 KARAPANAGIOTIDIS Panagiotis MARKOPOULOS Markos MOULLOS Kostas KORALLI 
13 NIKITOPOULOS Eleftherios POULAKOS George BARTZOUKAS Nikos  MASSE 
14 LITSOS ELIAS KOKKALIS Sotiris KERAMIDARIS George FLASH
15 MANTOUR Daniil PARASKEVOPOULOS Nikos MPOTIS Kostas  KORALLI 
16 PSOMAS George KAMATEROS Evaggelos LITHADIOTIS Ioannis  FLASH
17 KREMIDAS Alexios KALOGEROPOULOS Christos KOUKIAS Aris TETRIS 1984 
18 KITSAS Thanasis PILOURIS Ioannis ZAFEIRIS Konstantinos MASSE  
Προκρίνονται οι πρώτοι από κάθε όμιλο. Απόσταση 25 καραμπόλες σε 55 στεκιές. Τον 2ο αγώνα ο χαμένος του 1ου.

 

  • Απόσταση 25 καραμπόλες σε 55 στεκιές. Τον 2ο αγώνα ο χαμένος του 1ου.
  • Οσοι τυχόν δεν εμφανιστουν στον 1ο γύρο ΔΕΝ θα έχουν δικαίωμα συμμετοχής στον 2ο γύρο σαν χαμένοι.

 

Δ' ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΤΡΙΣΠΟΝΤΩΝ 2018-19 Α' ΓΥΡΟΣ 1η φάση 19/10/2018 6:00:00 μμ
GROUP Player #1 Player #2 Player #3 CLUB
1 RAFTOPOULOS Charis KALIVIOTIS Vaggelis KARAPANAGIOTIDIS Panagiotis ATHENS CLUB
2 DESPOTOPOULOS Dionisis ISIDOROU Stelios KARRAS Antonis CAROM CAFÉ
3 ELEFTHERIADIS George GOULIOTIS Christos KECHAGIAS Serafim MASSE
4 STATHIS George DOUMENIS Athanasios KERAMIDARIS George ATHENS CLUB
5 DOUMENIS Pantelis
DIMITRAKOPOULOS GIANNIS KITSAS Thanasis L'AMORTI
6 SIOMOS Nikos DESINIOTIS Tasos KONTOMARIS Christos KORALLI
7 GIALLELIS Athanasios CHATZIIONANNOU John KOUKIAS Aris TETRIS 1984
8 TZOULAS Dimitris BARTZOUKAS Nikos KOUKOLIAS Diamantis TRISPONTO
9 KAVVADIAS Vassilis BALIS Zois KOURAKOS Konstantinos CHAMPION CLUB
10 GEVEZOS Marios NIKITOPOULOS Eleftherios KOUTSOPOULOS Kostas L'AMORTI
11 VAGIOS George MIMIKOS Limperis LITHADIOTIS John CAROM CAFÉ
12 KOTSIS Christos MIMIKOS Vasilis MAKRIGIANNIS Panagiotis ATHENS CLUB
13 STENAKIS George ROUSSOS Georgiou Ioannis MANTOUR Daniil KORALLI
14 DERVENTIS Tasos GEORGIADIS Nikos MARKOPOULOS Markos TETRIS 1984
15 KOKKALIS Sotiris MARKAKIS John MARKOPOULOS Stavros CHAMPION CLUB
16 KOULOGLOU Panos PSOMAS George MAROULIS CHARALAMPOS ENJOY
17 POGOSIAN EDWARD BRELLOS Anastasios MATSIGKAS Athanasios FREE TIME
18 EVGENIADIS Ioannis KALOGEROPOULOS Christos MPOTIS Kostas L'AMORTI
19 GEORGOPOULOS George MOULLOS Kostas NIKITAS Stelios ENJOY
20 CHEILAS Vasilis FOTIOU Giorgos NIKOLAOU Kostas TRISPONTO
21 KREMIDAS Alexios ZAVERDINOS Nikos PAPAFILIS Vassilis ENJOY
22 TOUMAZATOS George KOKOLOGIANNIS George PARASHOS Thomas MASSE
23 MARKAKIS Dimitris KONTAXIS Vasillis PARASKEVOPOULOS Nikos FREE TIME
24 TSOLIAS Fotis SPANOS Stavros POULAKOS George KORALLI
25 LITSOS ELIAS KARAVAS Kyriakos RADITSAS Apostolos MASSE
26 SAPLAOURAS Nikos PARASKEVOPOULOS George SIAKAVARAS STAVROS L'AMORTI
27 KYMPOUROPOULOS Nikos PILOURIS Ioannis TATARIDIS Andreas TRISPONTO
28 MALAKTARIS Apostolos DIMAKOPOULOS George TSIGGOPOULOS Vaggelis TRISPONTO
29 RIGOUTSOS John MITROSIS Angelos TSOUTSANIS CAROM CAFÉ
30 BERNALIS Sakis ZAFEIRIS Konstantinos VALVIS Iakovos FREE TIME
31 KAMATEROS Evaggelos KATSOULAKIS Pavlos VAMVAKARIS Panagiotis TETRIS 1984
32 ILIOPOULOS Sotiris KITROMILIDIS Nikolaos VARNAVAS Theodoros ENJOY
 
  • 1η Φάση  19/10/2018:  Προκρίνονται οι πρώτοι (32) και ένας καλύτερος δεύτερος για την 3η φάση η οποία θα διεξαχθεί την Τετάρτη 24 Οκτωβριου.
  • 2η  Φάση  22/10/2018:  Οι 63 αποκλεισμένοι από την 1η φάση δημιουργούν 21 ομίλους. Προκρίνονται οι 21 πρώτοι για την 3η φάση.
  • 3η Φάση  24/10/2018:  Οι 33 απ την 1η φάση και οι 21 από την 2η φάση δημιουργούν 18 ομίλους. Από αυτούς προκρίνονται ο πρώτος και 6 καλύτεροι δεύτεροι.
  • 4η Φάση  25/10/2018:  Από τους 8 ομίλους προκρίνονται οι 2 καλύτεροι από κάθε όμιλο για τα τελική φάση των 16 η οποία θα διεξαχθεί το τριήμερο 26 εως 28 Οκτωβρίου.

 

Τα αποτελέσματα

 

res8

 

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ 16αδας

res16

 

 

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ 4ης ΦΑΣΗΣ

res4

 

 

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ 3ης ΦΑΣΗΣ

res3a

 

 

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ 2ης ΦΑΣΗΣ

res2aa

 

 

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ 1ης ΦΑΣΗΣ

res1a

Η κατάταξη

finalrank2

 

 

ΚΑΤΑΤΑΞΗ 4ης ΦΑΣΗΣ

rank4

 

 

ΚΑΤΑΤΑΞΗ 3ης ΦΑΣΗΣ

rank3a

 

 

ΚΑΤΑΤΑΞΗ 2ης ΦΑΣΗΣ

rank2aa

 

 

ΚΑΤΑΤΑΞΗ 1ης ΦΑΣΗΣ

rank1aa

  Β' ΓΥΡΟΣ   2nd round

Απο αριστερά: ΕΥΓΕΝΙΑΔΗΣ - ΤΖΟΥΛΑΣ - ΝΙΚΗΤΑΣ - ΕΛΕΥΘΕΡΙΑΔΗΣ

Ο Γιώργος Ελευθεριάδης νικητής στον 2ο γύρο της Δ' κατηγορίας και 1ος στην κατάταξη της 16αδας που θα παλέψει για τον τίτλο την ερχόμενη εβδομάδα. Στην 2η θέση ο Δημήτρης Τζούλας και στις 2 τρίτες θέσεις ο νικητής του 1ου γύρου Γιάννης Ευγενιάδης και ο Στέλιος Νικήτας. Παρακάτω μπορείτε να δείτε ολη την εξέλιξη του τουρνουά καθως και την γενική κατάταξη μετά απο 2 γύρους και την τελική πυραμίδα των 16.

 

Οι ομιλοι και το πρόγραμμα

16pyr4

 

 

groups4a

 

 

groups3

 

 

groups2a

 

groups1a

Τα αποτελέσματα

semfin

 

8res

 

16res

 

 res4a

 

res3a

 

 

res2a

 

res1

Η κατάταξη

finalrank

 

rank4a

 

 

rank3a

 

 

rank2aa

 

rank1

Η ΓΕΝΙΚΗ ΚΑΤΑΤΑΞΗ ΜΕΤΑ ΑΠΟ 2 ΓΥΡΟΥΣ

totalrank

ΤΕΛΙΚΑ - FINALS

 

Πρωταθλητής της Δ' κατηγορίας και πιστός στα πάτρια βήματα ο ΘΑΝΑΣΗΣ ΓΙΑΛΛΕΛΗΣ.

Μετά απο τον Αρη Γιαλλέλη που κατέκτησε πέρσι την Δ' κατηγορία φέτος η σειρά του υιού...!!! Με δυνατό παιχνίδι στον τελικό κατάφερε να κερδίσει τον ΓΙΩΡΓΟ ΕΛΕΥΘΕΡΙΑΔΗ  25-21 σε 31 στεκιές. Στον ημιτελικό επικράτησε με 25 - 22 στο εσωτερικό ντέρμπι του TETRIS 1984 με τον ΠΑΝΤΕΛΗ ΔΟΥΜΕΝΗ. Στον άλλο ημιτελικό ο Ελευθεριάδης κέρδισε με πολύ καλό παιχνίδι τον ΓΙΑΝΝΗ ΧΑΤΖΗΙΩΑΝΝΟΥ 25 - 8 σε 23 στεκιές. Ολη η εξέλιξη των αγώνων και η τελική κατάταξη παρακάτω.

 

 

     

Οι ομιλοι και το πρόγραμμα

16pyrfinal1

Τα αποτελέσματα

final

 

8res

 

16res

Η κατάταξη της 16αδας

rank16

Η τελική κατάταξη όλων

finalall

3rd Division

 

Πρωτιά με την...πρώτη!!

Ο Γιάννης Βουζουνεράκης απο την Ιεράπετρα της Κρήτης πρωταθλητής στην Γ' κατηγορία των τρισπόντων στην πρώτη του επίσημη συμμετοχή.
Προκρίθηκε σαν 16ος στην τελική 16αδα με 0,733 γενικό μέσο ορο.
Στην 16αδα απέκλεισε τον Νο1 μέχρι στιγμής Καλογιαννάκη Γιάννη με 30 - 20 σε 43 στεκιές, στην 8δαδα τον Στέλιο Ισιδώρου με 30 - 23 σε 34 και στον ημιτελικό τον Σταύρο Ηρακλειδή με 30 - 27 σε 43.
Ευχόμαστε να τον δούμε και στην 2η κατηγορία.
Στον τελικό κέρδισε 30 - 25 σε 38 τον Γιάννη Χατζηιωάνου ο οποίος έκανε επίσης ανα πολύ καλό τουρνουά.
Στην 16αδα κέρδισε τον Γιώργο Βάγγιο 30 - 17 σε 31, στην 8αδα τον Σπύρο Ευσταθίου 30 - 22 σε 39 και στον ημιτελικό τον Δημήτρη Κακούλη 30 - 21 σε 43.
Πολύ καλό τουρνουά για τον Σταύρο Ηρακλειδή που κατέκτησε την 3η θέση μαζί με τον Δημήτρη Κακούλη.
Καλύτερο γενικό μουαγιέν 0,796 σερι 11 και ειδικό μουαγιέν 1,2 απο τον Δημήτρη Κακούλη.
Καλή εμφάνιση επίσης απο τον Μιχάλη Αποστολογιωργάκη τον 2ο παίκτη που έπαιξε απο την Περιφέρεια ο οποίος δεν προκρίθηκε στα τελικά για 1-2 καραμπόλες.
Παρακάτω μπορείτε να δείτε ολη την εξέλιξη των αγώνων καθώς και την τελική κατάταξη.
Ευχαριστούμε το ATHENS-CLUB για την φιλοξενία.

 

   

  

 

ΠΡΟΚΡΙΜΑΤΙΚΑ -QUALIFICATIONS

Οι ομιλοι και το πρόγραμμα

 Απο τους 16 που θα προκριθούν στην τελική φάση οι 8 πρώτοι θα κερδίσουν το δικαίωμα συμμετοχής στην Β' κατηγορία.

 

Γ' ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΤΡΙΣΠΟΝΤΩΝ 2018-19 3η φάση 14/2/2019 6:00:00 μμ
GROUP Player #1 Player #2 Player #3 CLUB
1 CHATZIIOANNOU John GEORGIOU George ELEFTHERIADIS George ATHENS
2 NEARHAKOS Grigoris ISIDOROU Stelios OUROUMIDIS Apostolos KORALLI
3 KALOGIANNAKIS John VOUZOUNERAKIS Ioannis SERVETAS Dimitris ATHENS
4 DADOROS Avraam APOSTOLOGIORGAKIS Michalis OSMANLIS Tolis TRISPONTO
5 FLEMOTOMOS Nikos TSIRIGOTIS Spyros LITSOS ELIAS TETRIS 1984
6 EVGENIADIS Ioannis ANDREOU Dimitris BOGAS Konstantinos KORALLI
7 SIAFAKAS Panagiotis PAPACHARALABOUS Charalabos MANIATOPOULOS Nikos FREE-TIME
8 GIALLELIS Athanasios IRAKLEIDIS Stavros SKORDOS Konstantinos TETRIS 1984
9 KOUZIOKAS Ioannis CHALKIADAKIS Lambros DANALIS Gerasimos TRISPONTO
10 LADIKOS Stamatis KAKOULIS DIMITRIS TETRIGKAS Konstantinos FREE-TIME
11 VAGIOS George ELEFTHERIADIS Dimitris VASILARAKOS Nikos TRISPONTO
12 NANIS Thomas VELOTAS Christos TZOULAS Dimitris ATHENS
13 ANTONAROS Evangelos PAPALOUKAS Ioannis PRASSAS Konstantinos KORALLI
14 DOUMENIS Pantelis EFSTATHIOU Spyros GIALLELIS Aris TETRIS 1984
Γ' ΦΑΣΗ 14/2/2019 Οι 24 από τον Α' γύρο συν 16 από τον δεύτερο και 2 παίκτες από την Περιφέρεια δημιουργούν 14 ομίλους από τους οποίους προκρίνονται οι πρώτοι και 2 καλύτεροι δεύτεροι για την τελική 16αδα. Ο δεύτερος αγώνας μεταξύ του ηττημένου και του 1ου του ομίλου.

 

 

Γ' ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΤΡΙΣΠΟΝΤΩΝ 2018-19 2η φάση 12/2/2019 6:00:00 μμ
GROUP Player #1 Player #2 Player #3 CLUB
1 OSMANLIS Tolis CHEILAS Vasilis ELEFTHERIADIS George ATHENS
2 LITSOS ELIAS Kakogiannos Loukas KARDIAKOS John TRISPONTO
3 DALAKAS Dimitris MANIATOPOULOS Nikos VERGOS Fotis FREE-TIME
4 VELOTAS Christos VASILARAKOS Nikos PAPADOPOULOS Avraam TETRIS 1984
5 ISIDOROU Stelios PRASSAS Konstantinos CHIOTIS Nikos ENJOY
6 SAVVOULIDIS Ierotheos TZOULAS Dimitris CHALKIOPOULOS Marios FREE-TIME
7 TETRIGKAS Konstantinos KOSTIS Lampros SKOLARIKOU Savvina ATHENS
8 GEORGIOU George SERVETAS Dimitris PATRINOS Panagiotis ATHENS
9 KATSOULAKIS Pavlos PTOCHOS Manolis SKORDOS Konstantinos FREE-TIME
10 OUROUMIDIS Apostolos CHRISTELIS John TSOUTSANIS Christos TRISPONTO
11 KINTATOS Stefanos LOUARI Vassilis DANALIS Gerasimos TETRIS 1984
12 GIALLELIS Aris NIKITAS Stelios STATHIS George TETRIS 1984
13 DAVIS Dimitris BOGAS Konstantinos KOUTSOGIANNIS Kostas ENJOY
Β' ΦΑΣΗ 12/2/2019 Οι 39 αποκλεισμένοι από την Α' φάση δημιουργούν 13 ομίλους από τους οποίους προκρίνονται οι πρώτοι από κάθε όμιλο και τρεις καλύτεροι δεύτεροι. Ο δεύτερος αγώνας μεταξύ του ηττημένου και του 1ου του ομίλου.

 

 

 

 

Απόσταση 20 καραμπόλες σε 55 στεκιές. Δευτερο παιχνίδι ο ηττημένος του πρώτου.

Γ' ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΤΡΙΣΠΟΝΤΩΝ 2018-19 1η φάση 8/2/2019 6:00:00 μμ
GROUP Player #1 Player #2 Player #3 CLUB
1 KAKOULIS DIMITRIS DAVIS Dimitris MANIATOPOULOS Nikos CAROM
2 PRASSAS Konstantinos DALAKAS Oimitris IRAKLEIDIS Stavros L'AMORTI
3 EFSTATHIOU Spyros VERGOS Fotis ANDREOU Dimitris KORALLI
4 KOUTSIOUBAS Karolos TSIRIGOTIS Spyros ELEFTHERIADIS Dimitris ENJOY
5 NANIS Thomas PTOCHOS Manolis PASPATIS Emmanouil KORALLI
6 LOUARI Vassilis CHALKIOPOULOS Marios SIAFAKAS Panagiotis L'AMORTI
7 TETRIGKAS Konstantinos SKOLARIKOU Savvina GIALLELIS Athanasios ENJOY
8 KOSTIS Lampros NEARHAKOS Grigoris ELEFTHERIADIS George FREE-TIME
9 OSMANLIS Tolis PATRINOS Panagiotis CHATZIIOANNOU John ATHENS
10 Kakogiannos Loukas SERVETAS Dimitris DOUMENIS Pantelis ATHENS
11 ROUSOPOULOS Christos BOGAS Konstantinos EVGENIADIS Ioannis ATHENS
12 PAPALOUKAS loannis OUROUMIDIS Apostolos CHEILAS Vasilis KORALLI
13 GIALLELIS Aris ANTONAROS Evangelos STATHIS George CAROM
14 KALOGIANNAKISJohn CHIOTIS Nikos LITSOS ELIAS CAROM
15 KINTATOS Stefanos KARDIAKOS John BERNALIS Sakis ENJOY
16 DANALIS Gerasimos GEORGIOU George VAGIOS George L'AMORTI
17 FLEMOTOMOS Nikos SKORDOS Konstantinos KATSOULAKIS Pavlos FREE-TIME
18 VASILARAKOS Nikos PAPACHARALABOUS Charalabos NIKITAS Stelios FREE-TIME
19 CHALKIADAKIS Lambros VELOTAS Christos TZOULAS Dimitris TRISPONTO
20 KOUZIOKAS loannis PAPADOPOULOS Avraam ISIDOROU Stelios TRISPONTO
21 SAVVOULIDIS lerotheos DADOROS Avraam TSOUTSANIS Christos TRISPONTO
22 CHRISTELIS John LADIKOS Stamatis KOUTSOGIANNIS Kostas L'AMORTI
Α' ΦΑΣΗ 8/2/2019 Προκρίνονται οι πρώτοι από κάθε όμιλο και 2 καλύτεροι δεύτεροι.
Β' ΦΑΣΗ 12/2/2019 Οι 42 αποκλεισμένοι από την Α' φάση δημιουργούν 14 ομίλους από τους οποίους προκρίνονται οι πρώτοι από κάθε όμιλο και δυο καλύτεροι δεύτεροι.
Γ' ΦΑΣΗ 14/2/2019 Οι 24 από τον Α' γύρο συν 16 από τον δεύτερο και 2 παίκτες από την Περιφέρεια δημιουργούν 14 ομίλους από τους οποίους προκρίνονται οι πρώτοι και 2 καλύτεροι δεύτεροι για την τελική 16αδα.

Τα αποτελέσματα

res3a

 

 

res2

 

 

res1b

Η κατάταξη

rank3a

 

 

rank2

 

 

rank1b

ΤΕΛΙΚΑ - FINALS

Οι ομιλοι και το πρόγραμμα

pyrfinal

Τα αποτελέσματα

semindfal

 

res8

 

 

16res

Η κατάταξη

finalrank

2nd Division

 

Ο Νίκος Δασκαλούδης πρωταθλητής της Β' κατηγορίας για το 2018-19.

Απέκλεισε στην 16αδα τον Γιώργο Κουφό, στην 8αδα τον Σπύρο Ευσταθίου, στον ημιτελικό τον Γιάννη Αναγνωστόπουλο και με πολύ καλό παιχνίδι 35 - 23 σε 27 στεκιές στον τελικό τον Παναγιώτη Μουρατίδη.
Ο Μουρατίδης με την σειρά του απέκλεισε στην 16αδα τον Κωνσταντίνο Μπαρτσώκα, στην 8αδα τον Νίκο Γύπαρη και στον ημιτελικό τον Κώστα Καλαμπαλίκη.
Καλαμπαλίκης και Αναγνωστόπουλος μοιράζονται την 3η θέση σε ενα πρωτάθλημα που μέχρι την τετράδα δεν υπήρχε ξεκάθαρο φαβορί και ολοι ηταν ικανοί να το κατακτήσουν.
Καλό τουρνουα για τον Γιώργο Μαρνελάκη απο την Κρήτη επίσης ο οποίος κατέκτησε την 5η θέση στην γενική κατάταξη με 0,817 γενικό μέσο ορο.
Οι Μουτζούρης Α, Γύπαρης Ν. και Ευσταθίου Σ. συμπληρώνουν την 8αδα η οποία θα αγωνισθεί και στην Α' κατηγορία.
Καλύτερο παιχνίδι απο τον Καλογιαννάκη Γιάννη με 1,400 μέσο όρο, καλύτερος γενικός μέσος όρος 0,855 απο τον Γιώργο Μπατσούλη και καλύτερο σερι 9 απο τον Κυριάκο Ιωακείμ.
Ολη η εξέλιξη του πρωταθλήματος και η γενική κατάταξη παρακάτω.

Ευχαριστούμε το Free-Time για την προσπαθεια του και την φιλοξενία της διοργάνωσης.

 

 

  

   

 

 

ΠΡΟΚΡΙΜΑΤΙΚΑ -QUALIFICATIONS

Οι ομιλοι και το πρόγραμμα

 

 

groups2 3c

 

 

Λόγω της αδυναμίας πολλών παικτων να συμμετέχουν προκρίθηκαν απο την Γ' κατηγορία και οι 16 παίκτες των τελικών.

Β' ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΤΡΙΣΠΟΝΤΩΝ 2018-19 1η φάση 8/3/2019 6:00:00 μμ
GROUP Player #1 Player #2 Player #3 CLUB
1 DRAMOUNTANIS Panagiotis PERGARIS Dionisis ARGYROPOULOS Dimitris KORALLI
2 IOAKEIM Kyriakos DEDES Aggelos CHATZIIOANNOU John FLASH
3 BARTSOKAS Konstantinos TSIRAKIS Vasilis IRAKLEIDIS Stavros KORALLI
4 KALAMPALIKIS Kostas MILIONIS Giannis KAKOULIS DIMITRIS CAROM-CAFÉ
5 BATSOULIS George MALICHOUTSAKIS Antonis EFSTATHIOU Spyros ENJOY
6 KOUFOS George MOUTZOURIS Aris DADOROS Avraam ATHENS
7 KOKKALIS Kostas DOKOS Christos PAPALOUKAS Ioannis FREE-TIME
8 KAFETZOPOULOS Panos TSAPALOS Vassilis KALOGIANNAKIS John ENJOY
9 GYPARIS Nikos BALIS Panagiotis CHALKIADAKIS Lambros TRISPONTO
10 OIKONOMOU Michael ROUSSELIOTAKIS Antonis FLEMOTOMOS Nikos TETRIS 1984
11 ANDREAKOS Antonis MOURATIDIS Panagiotis LADIKOS Stamatis FREE-TIME
12 DRAKOYLIS Iakovos FESATIDIS Lefteris VAGIOS George FREE-TIME
13 GRATSIAS George PATEROS Eleftherios EVGENIADIS Ioannis TRISPONTO
14 KOSMADAKIS Marios MILIONIS Theodoros VELOTAS Christos ATHENS
15 DASKALOUDIS Nikos PENTAZOS Stelios PAPACHARALABOUS Charalabos CAROM-CAFÉ
16 TSOBANAKIS Cristos PASPATIS Kostas PRASSAS Konstantinos TETRIS 1984
Α' Φάση 8/3/2019. Προκρίνονται οι πρώτοι και 2 καλύτεροι δεύτεροι για την Γ' φάση.
 

terms

Τα αποτελέσματα

res3

 

 

res2

 

 

 

res1b

Η κατάταξη

rank3

 

 

rank2

 

 

rank1c

ΤΕΛΙΚΑ - FINALS

Οι ομιλοι και το πρόγραμμα

pyr16final

Τα αποτελέσματα

last4

 

 

res8

 

res16

Η κατάταξη

finalrank

1st Division

ΠΡΟΚΡΙΜΑΤΙΚΑ -QUALIFICATIONS

Οι ομιλοι και το πρόγραμμα

BCgroupsf

 

Agroups3

Τα αποτελέσματα

res3f

 

 

res2f

 

res1f

Η κατάταξη

rank3f

 

rank2f

 

rank1f

ΤΕΛΙΚΑ - FINALS

Οι ομιλοι και το πρόγραμμα

 16pyr4

 

Τα αποτελέσματα

8res

 

16res

Η κατάταξη

 

 

 

Λίστα συνεργαζόμενων καταστημάτων με την Ενωση στην Ελλάδα με διευθύνσεις και τηλέφωνα.
Με κλικ πάνω στην διεύθυνση παραπομπή στο Google maps για προβολή στον χάρτη και λήψη οδηγιών μετάβασης.

ΚΑΤΑΣΤΗΜΑΤΑ ΜΠΙΛΙΑΡΔΟΥ - ΑΛΦΑΒΗΤΙΚΑ ΑΠΟ Α εως L

La casa de billar

La Casa de Billar  210 5744003

ΤΕΥΘΙΔΟΣ 1 ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ 12132

lacasa2

ΚΑΤΑΣΤΗΜΑΤΑ ΜΠΙΛΙΑΡΔΟΥ - ΑΛΦΑΒΗΤΙΚΑ ΑΠΟ L εως U

LA PALMA

 La palma cafe-billiard house

Αμμοχώστου 2, Παλούκια 189 00
ΤΗΛ: 21 0464 4030

lapalma

MASTER'S B.C

MASTER'S Billiard Club  2221024050
Περικλέους Σταύρου 10, Χαλκίδα.

 

 

halkidanew

MISTER 100

 

MISTER 100 210 9215392

ΔΗΜΗΤΡΑΚΟΠΟΥΛΟΥ 53-55

 

 

 

3

 

4

Royal B.C

ΑΓΙΟΥ ΝΙΚΟΛΑΟΥ 29 με Τ.Κ. 20100 στην πόλη ΚΟΡΙΝΘΟΣ του νομού ΚΟΡΙΝΘΙΑΣ

ΤΗΛ: 2741023116 - 6944326294