Τρίτη, Μάιος 22, 2018

 KASI IS BACK...(LEFTHANDED)??!!!

 

Tι να πρωτογράψει κανείς για αυτό το τουρνουά και τι τίτλο να βάλει!!
Μεγάλη βραδιά απο 2 μεγάλους παίκτες έζησαν όσοι βρέθηκαν στα τελικά και κυρίως στον τελικό.
Οχι τόσο για την επίδοση σε αυτόν αλλά για την ένταση και το σασπένς που προσέφερε.
Ο Νίκος Πολυχρονόπουλος έχει κερδίσει τον Φίλιππο Κασιδόκωστα στον τελικό των νικητών 40 - 27 σε 17 μόλις στεκιές δίνοντας μάλιστα την αίσθηση οτι έχει ρίξει και πολλές...
Ταυτόχρονα ο Κώστας Παπακωνσταντίνου κερδίζει τον Θωμά Κουκή 40 - 26 σε 33 στεκιές και παίρνει το εισιτήριο για τον ημιτελικό.
Ο Φίλιππος κερδίζει στον ημιτελικό τον Κώστα Παπακωνσταντίνου 40 - 26 σε 26 στεκιές και μένει πλέον ο τελικός ανάμεσα στους 2 αναμφισβήτητα καλύτερους Έλληνες παίκτες στο παιχνίδι των τρισπόντων.
Ο αγώνας ξεκινάει πάλι με τον Νίκο να παίρνει ενα εύκολο και γρήγορο προβάδισμα.
Στην μέση του παιχνιδιού όμως η διαφορά είναι μικρή για το μέγεθος των παικτών (24 - 20).
Λίγες στεκιές μετά ο Νίκος είναι στις 33 με 35 και ο Φίλιππος που εχει 25 με ενα σερι των 8 είναι πάλι δίπλα του.
Ο Νίκος βγαίνει μετά απο 2-3 στεκιές και ο Φίλιππος παίζει την στεκιά του για 5 και τις κάνει!!
Ο τελικός πάει στα πέναλτι και ο Νίκος παίζει πρώτος. Η πρώτη γίνεται για μια τρίχα και η επόμενη χάνεται.
Ο Φίλιππος έχει την ευκαιρία να κάνει 2 και να κερδίσει. Μία και για τον Φίλιππο, οι μπάλες πάλι στη σέντρα...και παίκτες θεατές και τηλεθεατές έχουν γίνει Ινδιάνοι...!!
Δυο για τον Νίκο με πολύ δύσκολη δεύτερη και οριακά χαμένη 3η, τρείς για τον Φίλιππο και νικητής αυτός!!
Τα συναισθήματά του μπορεί να τα περιγράψει μόνο αυτός αλλά εμείς οφείλουμε να πούμε οτι τέτοιου επιπέδου μπιλιάρδο δεν εχει καταφέρει κανείς στον κόσμο να παίξει αλλάζοντας χέρι.
Σίγουρα αυτή η επιτυχία θα του δώσει δύναμη και του ευχόμαστε τα καλύτερα για το μέλλον!! Ταυτόχρονα είναι η απόδειξη οτι αυτό το παιχνίδι βρίσκεται πολύ περισσότερο στο μυαλό απ οτι στο χέρι...!!
Τι να πει κανείς για τον Πόλυ και την συνολική του εικόνα...!!! Σαφώς στην καλύτερη φάση της καριέρας του. Καλύτερος στις εύκολες, καλύτερος στις δύσκολες, καλύτερος παντού!!
Ευχαριστούμε πολύ την διεύθυνση και το προσωπικό του TRISPONTO για την φιλοξενία και την προσπάθεια για το καλύτερο όλες τις μέρες της διοργάνωσης, όπως και όλους όσους βοήθησαν σε γραμματείες και διαιτησίες.
Παρακάτω βρίσκεται όλη η εξέλιξη του τουρνουα, η τελική κατάταξη και η γενική κατάταξη μετά απο 2 GRAND-PRIX.
 
 

      

 

2nd GRAND-PRIX

Ολοι οι παίκτες υποχρεούνται να καταβάλουν στον υπεύθυνο των αγώνων το δικαίωμα συμμετοχής τους καθώς και την ετήσια συνδρομή τους (αν αυτό δεν έχει ηδη γίνει μέσω του ατομικού η ομαδικού πρωταθλήματος) πριν την έναρξη του αγώνα τους.

Παρακάτω μπορείτε να δείτε το πρόγραμμα των αγώνων επιλέγοντας την φάση που σας ενδιαφέρει.

 

PPPPPQ

Groups & time table Οι όμιλοι και το πρόγραμμα

GROUP No 2nd 3Cushion GRAND-PRIX PPPPPQ Time-table
DATE TIME PLAYER 1 PLAYER 2
1 3/1/1/8 18:00 ΖΑΡΑΝΗΣ ΣΤΑΥΡΟΣ ΚΑΜΑΤΕΡΟΣ ΕΥΑΓΓΕΛΟΣ
19:30 CHALKIOPOULOS Marios loser
21:00 CHALKIOPOULOS Marios Winner
2 4/1/2018 18:00 ΓΕΩΡΓΟΠΟΥΛΟΣ ΓΙΩΡΓΟΣ ΚΑΣΤΕΡΛΟΠΟΥΛΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ
19:30 SERVETAS Dimitris loser
21:00 SERVETAS Dimitris Winner
3 5/1/2018 18:00 KATSANOS Vassilis ΚΟΝΤΑΡΕΛΗΣ ΓΙΩΡΓΟΣ
19:30 SAVVOULIDIS Stavros loser
21:00 SAVVOULIDIS Stavros Winner
4 4/1/2018 18:00 ILIOPOULOS Sotiris ΚΟΥΛΟΓΛΟΥ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ
19:30 FILIS Evangelos loser
21:00 FILIS Evangelos Winner
5 3/1/2018 18:00 FOTIOU Giorgos ΜΑΡΚΑΚΗΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ
19:30 RESTAS Vlassis loser
21:00 RESTAS Vlassis Winner
6 3/1/2018 18:00 KOKOLOGIANNIS George ΜΠΟΚΙΑΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ
19:30 VAGIOS George loser
21:00 VAGIOS George Winner
7 3/1/2018 18:00 MOUZAKIS CHRISTOS ΝΕΑΡΧΑΚΟΣ ΓΡΗΓΟΡΗΣ
19:30 KREMIDAS Alexios
21:00 KREMIDAS Alexios Winner
8 5/1/2018 18:00 PRASSAS Konstantinos ΟΣΜΑΝΛΗΣ ΤΟΛΗΣ
19:30 VASILOPOULOS Evgenios loser
21:00 VASILOPOULOS Evgenios Winner
9 4/1/2018 18:00 CHRISIKOPOULOS PANAGIOTIS ΠΤΩΧΟΣ ΜΑΝΩΛΗΣ
19:30 ELEFTHERIADIS George loser
21:00 ELEFTHERIADIS George Winner
10 4/1/2018 18:00 MAZONAKIS Stefanos ΡΟΥΣΕΛΙΩΤΑΚΗΣ ANΤΩΝΗΣ
19:30 DADOROS Avraam loser
21:00 DADOROS Avraam Winner
11 5/1/2018 18:00 MOTIKAS Kyriakos ΣΟΥΧΛΕΡΗΣ ΓΙΑΝΝΗΣ
19:30 DAVIS Dimitris loser
21:00 DAVIS Dimitris Winner
12 5/1/2018 18:00 DIMAKOPOULOS George ΣΤΡΑΤΗΣ ΜΑΝΩΛΗΣ
19:30 DRAPANIOTIS Spyros loser
21:00 DRAPANIOTIS Spyros Winner

PPPPQ

Groups & time table Οι όμιλοι και το πρόγραμμα

GROUP No 2nd 3Cushion GRAND-PRIX PPPPQ Time-table
DATE TIME PLAYER 1 PLAYER 2
1 9/1/2018 18:00 OSMANLIS Tolis ROUSSELIOTAKIS Antonis
19:30 DASKALOUDIS Nikos loser
21:00 DASKALOUDIS Nikos Winner
2 9/1/2018 18:00 MOUZAKIS CHRISTOS NEARHAKOS Grigoris
19:30 SKOLARIKOU Savvina loser
21:00 SKOLARIKOU Savvina Winner
3 9/1/2018 18:00 DRAPANIOTIS Spyros PRASSAS Konstantinos
19:30 NANIS Thomas loser
21:00 NANIS Thomas Winner
4 9/1/1/18 18:00 PTOCHOS Manolis SOUCHLERIS John
19:30 ANTONOPOULOS Christos loser
21:00 ANTONOPOULOS Christos Winner
5 11/1/2018 18:00 OUROUMIDIS Apostolos RESTAS Vlassis
19:30 LOUARI Vassilis loser
21:00 LOUARI Vassilis Winner
6 11/1/2018 18:00 MITROSIS Angelos CHIOTIS Nikos
19:30 KITROMILIDIS Nikolaos loser
21:00 KITROMILIDIS Nikolaos Winner
7 11/1/2018 18:00 MARKAKIS John KOUTSIOUBAS Karolos
19:30 ZAFEIRIS Konstantinos loser
21:00 ZAFEIRIS Konstantinos Winner
8 11/1/2018 18:00 GEORGIOU George PASPATIS Kostas
19:30 VERGOS Fotis loser
21:00 VERGOS Fotis Winner
9 12/1/2018 18:00 TZOULAS Dimitris KASTERLOPOULOS John
19:30 KARAVAS Kyriakos loser
21:00 KARAVAS Kyriakos Winner
10 12/1/2018 18:00 VASILARAKOS Nikos VAGIOS George
19:30 BOGAS Konstantinos loser
21:00 BOGAS Konstantinos Winner
11 12/1/2018 18:00 ANTONIOU Yannis CHRISIKOPOULOS PAN.
19:30 POGOSIAN EDWARD loser
21:00 POGOSIAN EDWARD Winner
12 12/1/2018 18:00 BERNALIS Sakis STRATIS Manolis
19:30 KOUZIOKAS Ioannis loser
21:00 KOUZIOKAS Ioannis Winner

PPPQ

Groups & time table Οι όμιλοι και το πρόγραμμα

GROUP No 2nd 3Cushion GRAND-PRIX PPPQ Time-table
DATE TIME PLAYER 1 PLAYER 2
1 14/1/2018 13:00 TZOULAS Dimitris MOUZAKIS CHRISTOS
14:30 KOKKALIS Kostas loser
16:00 KOKKALIS Kostas Winner
2 14/1/2018 13:00 DASKALOUDIS Nikos VAGIOS George
14:30 PSIKAKOS John loser
16:00 PSIKAKOS John Winner
3 14/1/2018 13:00 NANIS Thomas PTOCHOS Manolis
14:30 TREMOULIS Alex loser
16:00 TREMOULIS Alex Winner
4 13/1/2018 18:00 POGOSIAN EDWARD DADOROS Avraam
19:30 ANASTASOPOULOS George loser
21:00 ANASTASOPOULOS George Winner
5 14/1/2018 17:30 SKORDOS Konstantinos PRASSAS Konstantinos
19:00 GYPARIS Nikos loser
20:30 GYPARIS Nikos Winner
6 13/1/2018 18:00 MANIATOPOULOS Nikos OSMANLIS Tolis
19:30 LADIKOS Stamatis loser
21:00 LADIKOS Stamatis Winner
7 14/1/2018 17:30 STENAKIS George STRATIS Manolis
19:00 KOSTAS Valantis loser
20:30 KOSTAS Valantis Winner
8 14/1/2018 17:30 PAPACHARALABOUS Ch CHIOTIS Nikos
19:00 RIZOS Aggelos loser
20:30 RIZOS Aggelos Winner
9 14/1/2018 17:30 KALOGIANNAKIS John KOUTSIOUBAS Karolos
19:00 RIGAS Ioannis loser
20:30 RIGAS Ioannis Winner
10 13/1/2018 18:00 TSOBANAKIS Cristos OUROUMIDIS Apostolos
19:30 IRAKLEIDIS Stavros loser
21:00 IRAKLEIDIS Stavros Winner
11 14/1/2018 13:00 LAMBROU Aris KASTERLOPOULOS John
14:30 KINTATOS Stefanos loser
16:00 KINTATOS Stefanos Winner
12 13/1/2018 18:00 PATEROS Eleftherios ANTONIOU Yannis
19:30 KAFETZOPOULOS Panos loser
21:00 KAFETZOPOULOS Panos Winner

PPQ

Groups & time table Οι όμιλοι και το πρόγραμμα

GROUP No 2nd 3Cushion GRAND-PRIX PPQ Time-table
DATE TIME PLAYER 1 PLAYER 2
1 15/1/2018 18:00 DASKALOUDIS Nikos PSIKAKOS John
19:30 GIALLELIS Aris loser
21:00 GIALLELIS Aris Winner
2 15/1/2018 18:00 PTOCHOS Manolis KOSTAS Valantis
19:30 SOTIROPOYLOS Sakis loser
21:00 SOTIROPOYLOS Sakis Winner
3 15/1/2018 18:00 RIZOS Aggelos ANTONIOU Yannis
19:30 OIKONOMOU Michael loser
21:00 OIKONOMOU Michael Winner
4 15/1/2018 18:00 LAMBROU Aris PAPACHARALABOUS
19:30 KARAPLIS Ilias loser
21:00 KARAPLIS Ilias Winner
5 16/1/2018 18:00 KOUFOS George OSMANLIS Tolis
19:30 BATSOULIS George loser
21:00 BATSOULIS George Winner
6 16/1/2018 18:00 DALAKAS Dimitris TREMOULIS Alex
19:30 VEVES Dimitris loser
21:00 VEVES Dimitris Winner
7 16/1/2018 18:00 PAPADAKIS John GYPARIS Nikos
19:30 SAVVOULIDIS Ierotheos loser
21:00 SAVVOULIDIS Ierotheos Winner
8 16/1/2018 18:00 VASILARAKOS George POGOSIAN EDWARD
19:30 MILIONIS Theodoros loser
21:00 MILIONIS Theodoros Winner
9 17/1/2018 18:00 KONTOGIANNIS Eleftherios IRAKLEIDIS Stavros
19:30 FLEMOTOMOS Nikos loser
21:00 FLEMOTOMOS Nikos Winner
10 17/1/2018 18:00 ANTONAROS Evangelos KOKKALIS Kostas
19:30 PENTAZOS Stelios loser
21:00 PENTAZOS Stelios Winner
11 17/1/2018 18:00 TETRIGKAS Konstantinos KOUTSIOUBAS Kar.
19:30 ARGYROPOULOS Dimitris loser
21:00 ARGYROPOULOS Dimitris Winner
12 17/1/2018 18:00 IOAKEIM Kyriakos KINTATOS Stefanos
19:30 EFSTATHIOU Spyros loser
21:00 EFSTATHIOU Spyros Winner

PQ

Groups & time table Οι όμιλοι και το πρόγραμμα

GROUP No 2nd 3Cushion GRAND-PRIX PQ Time-table
DATE TIME PLAYER 1 PLAYER 2
1 20/1/2018 16:00 PENTAZOS Stelios DASKALOUDIS Nikos
17:30 DEMSIAS ZOIS loser
19:00 DEMSIAS ZOIS Winner
2 18/1/2018 18:00 MILIONIS Theodoros POGOSIAN EDWARD
19:30 FILIPPOU George loser
21:00 FILIPPOU George Winner
3 18/1/2018 18:00 TETRIGKAS Konstantinos ANTONAROS Evangelos
19:30 KOUTSOFIOS Evaggelos loser
21:00 KOUTSOFIOS Evaggelos Winner
4 18/1/2018 18:00 KOUFOS George RIZOS Aggelos
19:30 PARAPONIARIS Kostas loser
21:00 PARAPONIARIS Kostas Winner
5 19/1/2018 18:00 RAMMOS Vassilis IRAKLEIDIS Stavros
19:30 SAVVOPOULOS Ioannis loser
21:00 SAVVOPOULOS Ioannis Winner
6 19/1/2018 18:00 KAMILAKIS Stefanos GYPARIS Nikos
19:30 RIGOUTSOS Dimitris loser
21:00 RIGOUTSOS Dimitris Winner
7 19/1/2018 18:00 GRATSIAS George IOAKEIM Kyriakos
19:30 KALAMPALIKIS Kostas loser
21:00 KALAMPALIKIS Kostas Winner
8 19/1/2018 18:00 STERGIOY George SOTIROPOYLOS Sakis
19:30 KAKOULIS DIMITRIS loser
21:00 KAKOULIS DIMITRIS Winner
9 18/1/2018 18:00 DRAKOYLIS Iakovos KARAPLIS Ilias
19:30 MOURATIDIS Panagiotis loser
21:00 MOURATIDIS Panagiotis Winner
10 20/1/2018 16:00 SOTIRAKOPOULOS Evangelos KOUTSIOUBAS Karolos
17:30 CHALKIADAKIS Lambros loser
19:00 CHALKIADAKIS Lambros Winner
11 20/1/2018 16:00 SKREKAS Vassilis BATSOULIS George
17:30 MANTZOROS Stratos loser
19:00 MANTZOROS Stratos Winner
12 20/1/2018 16:00 LONTZETIDIS Konstantinos VEVES Dimitris
17:30 CHRISTELIS John loser
19:00 CHRISTELIS John Winner

Q

Groups & time table Οι όμιλοι και το πρόγραμμα

 

GROUP No 2nd 3Cushion GRAND-PRIX Q Time-table
DATE TIME PLAYER 1 PLAYER 2
1 21/1/2018 15:00 PARAPONIARIS Kostas MILIONIS Theodoros
16:30 MOULOS Evaggelos loser
18:00 MOULOS Evaggelos Winner
2 21/1/2018 15:00 KOUTSOFIOS Evaggelos VEVES Dimitris
16:30 CHATZIPAVLIS Nikos loser
18:00 CHATZIPAVLIS Nikos Winner
3 21/1/2018 15:00 DRAKOYLIS Iakovos MANTZOROS Stratos
16:30 GIANNAKOPOULOS Kostas loser
18:00 GIANNAKOPOULOS Kostas Winner
4 22/1/2018 18:00 RIGOUTSOS Dimitris KOUTSIOUBAS Karolos
19:30 MANOUILIDIS Christos loser
21:00 MANOUILIDIS Christos Winner
5 22/1/2018 18:00 ANAGNOSTOPOULOS George PENTAZOS Stelios
19:30 PAPADOPOULOS Fanis loser
21:00 PAPADOPOULOS Fanis Winner
6 23/1/2018 18:00 METAXAS Antonis IOAKEIM Kyriakos
19:30 KINTATOS Lefteris loser
21:00 KINTATOS Lefteris Winner
7 22/1/2018 18:00 ANDRIOPOULOS Leonidas KOUFOS George
19:30 MARANIS George loser
21:00 MARANIS George Winner
8 22/1/2018 18:00 VAITSIS Achileas STERGIOY George
19:30 LIANOS Spyros loser
21:00 LIANOS Spyros Winner
9 23/1/2018 18:00 RAMMOS Elias ANTONAROS Evangelos
19:30 GEORGARAS Kostas loser
21:00 GEORGARAS Kostas Winner
10 23/1/2018 18:00 MATIAKIS Athanasios KARAPLIS Ilias
19:30 OIKONOMOU Michael loser
21:00 OIKONOMOU Michael Winner
11 23/1/2018 18:00 BARTSOKAS Konstantinos KAMILAKIS Stefanos
19:30 KANETIS Vassilis loser
21:00 KANETIS Vassilis Winner
12 21/1/2018 15:00 THLIVEROS George Rammos Vassilis
16:30 DRAMOUNTANIS Panagiotis loser
18:00 DRAMOUNTANIS Panagiotis Winner

FINAL32

Last 32 single elimination

 

  32res2   pyr32

contentmap_plugin